W przygotowaniu na czas dawania prezentów warto zastanowić się, jak sprawdzić radość bliskim. Jest to niełatwe zadanie, zwłaszcza w przypadku rodziców, którzy pozornie wszystko mają i niczego nie oczekują. Dlatego jak prezent na święta dla taty polecamy lekturę, która wciągnie każdego, a przy tym pozwoli dużo się nauczyć: „Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie nie mają odpowiedzi” autorstwa Kacpra Pitali.

 Lekcja na tematy naukowe

Nie każdy tata lubi czytać fikcję, więc przy wyborze prezentu na święta dla taty można chwycić po pozycje naukowe. Jednak wybierając konkretną dziedzinę naukową ciężko jest trafić w temat, który się spodoba, dlatego polecamy opcję, która nie ogranicza się tylko do jednego typu zagadnień.

W książce „Jak to wyjaśnić?” porusza się różne zagadnienia z zakresu fizyki, biologii, chemii czy psychologii, przy czym stanowi ciekawe wprowadzenie do świata nauki z wykorzystaniem rzeczowej bibliografii. Lektura ma charakter popularnonaukowy, dzięki czemu można wiele się nauczyć nawet bez szerszej wiedzy na opisywane tematy. Poruszane są kwestie postrzegania wszechświata czasu czy prawa fizyki, w tym np. objaśnianie nietypowych ludzkich odruchów, czy rozważania o rozmiarze kosmosu, czy względności czasu. Każdemu zagadnieniu poświęca się wystarczająco dużo uwagi, tak żeby czytelnika wciągnąć i zachęcić do pogłębienia wiedzy. Dzięki temu ta książka jest bezpieczną pozycją jako prezent dla taty, który z pewnością znajdzie coś dla siebie, poszerzy zainteresowania lub odświeży posiadaną wiedzę.

Humorystyczne podejście znanego youtubera

Autorem książki jest Kacper Pitala znany jako „ten mądry” z popularnego kanału youtube tvgry.pl. „Jak to wyjaśnić?” stanowi ciekawą lekturę zarówno dla fanów jego filmików, jak i osób, które nie miały jeszcze okazji go poznać. Cechuje go podejście do tematów w luźny, humorystyczny sposób, dzięki czemu książkę czyta się przyjemnie, a wiedza jest łatwo przyswajana pomimo zawiłości zagadnień. Pozycja autorska Kacpra Pitali uczy i ciekawi, a często nawet potrafi rozbawić, więc stanowi dobry pomysł na Prezent na święta dla taty w pudełku, który spędzi czas miło i pożytecznie. Dostępna jest również w formie audiobooku.